פטרולית, מערכת בשירות רשות הכינרת

פטרולית, מערכת בשירות רשות הכינרת

המערכת של חברת ההיי-טק פטרולית, המותקנת בטלפונים הניידים של כל צוותי הפיקוח, התחזוקה וההצלה בכינרת, מתריעה במצבי טביעה וסכנה במים וכן מייעלת את הכנת החופים למתרחצים. ‘הצילו’ – מהיום גם בסלולרי…

הקיץ מתקרב בצעדי ענק ומביא עמו עוד ימי חופש רבים של הילדים, שגם ככה היו בבית חודשים בגלל הקורונה. השנה, לא נוכל כנראה לטייל בחו”ל וגם המשבר הכלכלי מורה על הידוק החגורה… זה בדיוק הזמן לחזור לכינרת, הימה הביתית שלנו, שגליה הם זיכרון ילדות מתוק של כל כך הרבה ישראלים… הכינרת היא האגם שהכי מזכיר לנו את אגמי אירופה והנהרות הגדולים שבה, וגם כמבוגרים, כיף לנו ליהנות משחייה מרעננת או משיט ופעילויות אתגריות עם הזאטוטים במים המתוקים. יחד עם זאת, יופייה של הכינרת עלול להטעות. מבחינת שירותי הפיקוח וההצלה, זהו אתר מאתגר; שטח פתוח המתפרש על פני עשרות קילומטרים, חשוף לנזקי טבע ומפגעים סביבתיים, בו נושבות לעתים רוחות חזקות הגורמות לסערות; מקום העלול ברגע אחד להפוך מאזור שלו ופסטורלי למלכודת מסוכנת. בדיוק לצורך זה פועלת בכינרת מערכת פטרולית, הנותנת מענה ל”איגוד ערים כינרת”, הגוף המטפל ב-15 חופים וחניוני נופש סביב האגם. 

יעקב נחום, מנכ”ל חברת פטרולית מסביר: “הפתרונות הטכנולוגיים של מערכת פטרולית מתאימים מאד לצרכי התפעול, הבטיחות והאבטחה בחופי הכינרת, בשל יכולותיה וגמישותה והאפשרות להתאימה לצרכים הספציפיים של המקום. מערכת פטרולית מנהלת ומסנכרנת בין הגורמים השונים את כל המידע אודות החוף: דיווח על מפגעי טבע (סכנת התחשמלות, ענפי עצים שנפלו), בעיות ניקוז, ביוב, הזמנת ציוד, שילוט ותמרורים ועוד. אף החופים הלא מוכרזים מקבלים מענה במערכת – פקחי החוף שמגיעים אליהם, מתריעים בפני הנופשים שלא להיכנס למים ללא פיקוח מציל, וממלאים את כל פרטיהם במערכת כולל העלאת תמונות וסרטונים על מיקומם והתנהגותם. במקרי אלימות, פקחי החוף נעזרים בלחצן המצוקה שבמערכת, שפותח קו ישיר למשטרה, ובמקרה טביעה – לחצן מצוקה ייחודי מפעיל התרעה דחופה לכוחות מד”א להגיע במהירות לחוף”.

לדברי יעקב, המערכת של ‘פטרולית’ אף מתריעה על סגירת חוף בגלל סערה ורוחות חזקות, וכך מיודעים מנהלי החופים כי עליהם להציב שילוט בדבר הסכנה שברחצה ולמנוע כניסת מתרחצים למים.

מוסיפה דנה בכר, מנהלת אגף מנהלת הכינרת ברשות הכינרת: “חברת פטרולית בנתה עבורנו מערכת אינטראקטיבית סלולרית המייעלת את אופן העברת הדיווחים השונים בתוך ובין מחלקות התפעול השונות, וכן מייצרת בסיס נתונים ותיעוד איכותי של העבודה הרבה המתבצעת בשטח. המערכת של פטרולית היא ממשק עבודה נוח לדיווח על תקלות ומפגעים בחופים, כולל תשתיות מים, ביוב, חשמל, שילוט ועוד. יתרה מזאת, היא כוללת ממשק דיווח ייחודי עבור מערך הפיקוח על הרחצה למען הצלת חיים – למניעת רחצה במקומות שאינם בטיחותיים, פיקוח על פעילות המצילים והגשת עזרה ראשונה בעמדות ההצלה שבחופים השונים. פקחי החופים אימצו בברכה את המערכת, המאפשרת להם לתעד ולדווח בצורה נוחה, בהתאם לפירוט המוכתב מראש, את התנהלותם היומיומית עם המתרחצים בחופים”.

עם פטרולית, כולנו יכולים להגיע בשלווה ובראש שקט לבילוי מהנה בכינרת. פטרולית אתנו שם. בזמן הנכון, במקום הנכון.

Leave a Reply